Akademia za srebrną gwiazdką na kolejne dwa lata!

Napisał Administrator 27.12.2021

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu rekrutacji do trzeciego cyklu programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Miło nam poinformować, że Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin otrzymała srebrną gwiazdkę programu na kolejne dwa lata!

W związku z tym, obecnie Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin jest jedyną szkółką piłkarską z Koszalina i nieliczną w regionie, mogącą pochwalić się certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jest to nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim ciężka praca i odpowiedzialność, za rozwój akademii, trenerów i młodych zawodników.

Od samego początku funkcjonowania Programu Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli od 2019 roku, Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin może pochwalić się srebrną gwiazdką programu. Wysoki poziom szkolenia w naszej Akademii wielokrotnie potwierdziły kontrole przeprowadzane przez trenerów monitorujących z ramienia PZPN. 

Nasi trenerzy stale podnoszą swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach na terenie całego kraju.

Program Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej dla szkółek piłkarskich to jeden z najważniejszych projektów piłkarskiej centrali w naszym kraju. Ma na celu podniesienie poziomu oraz ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce. By uzyskać certyfikat należy spełnić szereg warunków, które są jednocześnie wyznacznikiem standardów w akademii, jak odpowiednio wykwalifikowana kadra trenerska, standardy szkoleniowe, sprzęt treningowy, liczba drużyn, liczba zawodników przypadająca na jednego trenera podczas zajęć, program szkoleniowy oraz infrastruktura.

W kształtowaniu młodego zawodnika niezwykle ważna jest pasja, zachęcanie do systematycznego podnoszenia swoich umiejętności. Każdy kolejny trening ma sprawiać radość i kształtować nie tylko piłkarskie czy fizyczne zdolności, ale również osobowość, współpracę w grupie, samokontrolę, odwagę, postawę fair play czy odpowiedzialność i szacunek.

Wciąż się rozwijamy, każdego dnia wspólnie budujemy przyszłość!