Akademia ze srebrnym certyfikatem

Napisał Administrator 21.01.2021

Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin należy do grona dwunastu szkółek z całego województwa mogących pochwalić się certyfikatem w Programie Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Program Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej dla szkółek piłkarskich to jeden z najważniejszych projektów piłkarskiej centrali w naszym kraju. Ma na celu podniesienie poziomu oraz ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

By uzyskać certyfikat należy spełnić szereg warunków, które są jednocześnie wyznacznikiem standardów w akademii, jak odpowiednio wykwalifikowana kadra trenerska, standardy szkoleniowe, sprzęt treningowy, liczba drużyn, liczba zawodników przypadająca na jednego trenera podczas zajęć, program szkoleniowy oraz infrastruktura.

Od samego początku funkcjonowania Programu Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin może pochwalić się srebrną gwiazdką programu.

W 2019 roku w pierwszej edycji programu do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty.

Obecnie certyfikat Programu Certyfikacji PZPN posiada 310 szkółek piłkarskich, w tym dwanaście z województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich, ze srebrną gwiazdką, znajduje się nasza Akademia.

Obecnie Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin jest jedyną szkółką piłkarską z Koszalina i nieliczną w regionie, mogącą pochwalić się certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest to nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim ciężka praca i odpowiedzialność, za rozwój akademii, trenerów i młodych zawodników.

Wysoki poziom szkolenia w naszej Akademii wielokrotnie potwierdziły kontrole przeprowadzane przez trenerów monitorujących z ramienia PZPN.

Nasi trenerzy stale podnoszą swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach na terenie całego kraju.

W kształtowaniu młodego zawodnika niezwykle ważna jest pasja, zachęcanie do systematycznego podnoszenia swoich umiejętności. Każdy kolejny trening ma sprawiać radość i kształtować nie tylko piłkarskie czy fizyczne zdolności, ale również osobowość, współpracę w grupie, samokontrolę, odwagę, postawę fair play czy odpowiedzialność i szacunek.

Wciąż się rozwijamy, każdego dnia wspólnie budujemy przyszłość!