Awans do kolejnej fazy

Napisał Administrator 02.03.2019

Za nami pierwszy tegoroczny mecz o stawkę. W spotkaniu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu, nasz zespół rywalizował na wyjeździe z Olimpem Złocieniec.

Pierwsza część spotkania nie była zbyt interesującym widowiskiem. Choć przewaga należała do naszej drużyny, to przy ofiarnej postawie w defensywie zawodników gospodarzy, nie przełożyło się to na ilość strzeleckich okazji do strzelenia gola. Dopiero w końcówce tej części na bramkę miejscowych strzelali Michał Szubert, Dawid Wasilewski i Aleksander Karbowiak. 

Tuż przed przerwą groźnie zrobiło się pod bramką naszego zespołu, jednak Adrian Hartleb odbił strzał Dawida Kędzierskiego.

Chwilę po zmianie stron w kierunku bramki miejscowych uderzał Aleksander Karbowiak. W odpowiedzi Olimp przeprowadził szybką kontrę, a po strzale byłego gracza naszego klubu - Macieja Maciejewskiego, udanie interweniował Adrian Hartleb. Po chwili groźnie głową strzelał jeszcze Tomasz Dusza.

W kolejnych minutach nasz zespół zaczął stwarzać wreszcie poważne zagrożenie pod bramką rywala. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy strzałami głową próbował zaskoczyć Dominik Drzewiecki. Również dwukrotnie przed dogodną szansą do zdobycia bramki stanął Aleksander Karbowiak, ponadto swoje szanse mieli także Adrian Cybula czy Mateusz Bachleda. Futbolówka mijała jednak światło bramki, bądź między słupkami znakomicie spisywał się golkiper gospodarzy - Paweł Jabłoński.

W końcu w jednej z ostatnich akcji, z lewej strony boiska dośrodkował Kacper Gołojuch, a zamykający akcję Adrian Cybula zgubił krycie obrońcy i sprytnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Olimp Złocieniec - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera (46. Bachleda), Wojciechowski (60. Cybula), Czyżewski, Gołojuch, Szubert, Piotrowski, Wasilewski (46. Szczypek), Ginter, Karbowiak, Drzewiecki.