Awans do kolejnej fazy

Napisał Administrator 24.04.2019

Piłkarze naszego zespołu wywalczyli awans do kolejnej fazy rozgrywek pucharowych. W spotkaniu V rundy Pucharu Polski KOZPN, nasza drużyna ograła Sokoła Karlino 1:0.

Od pierwszego gwizdka spotkanie przebiegało pod dyktando naszego zespołu, lecz w początkowej fazie meczu nie przełożyło się to na liczbę strzeleckich okazji do strzelenia gola. Co więcej, w bardzo rzadkich atakach to Sokół dwukrotnie zagroził bramce naszej drużyny, lecz najpierw futbolówka minęła słupek bramki strzeżonej przez Adriana Hartleba, a następnie pewnie interweniował golkiper naszego zespołu.

W końcówce tej części nasza drużyna zaczęła poważniej zagrażać bramce drużyny prowadzonej przez Mirosława Skórkę. Swoje okazje mieli Keisuke Naka, Hubert Szczypek oraz Dominik Drzewiecki. Po strzale ostatniego z wymienionych gości od straty gola uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Swoich szans szukali m.in. Dominik Drzewiecki, Paweł Bednarski, Dawid Wasilewski czy Keisuke Naka.

W 77. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Dominik Drzewiecki. Mocno bita piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce. Po chwili bliski podwyższenia rezultatu był Kacper Gołojuch, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. W końcówce groźnie strzelał jeszcze Adrian Cybula.

W 1/4 finału Pucharu Polski ZZPN nasz zespół zagra na wyjeździe z Chemikiem Police.

Skład Gwardii: Hartleb - Gołojuch, Stańczyk (55. Bednarski), Czyżewski (46. Silski), Szwak, Szygenda (46. Karbowiak), Piotrowski, Szczypek (70. Cybula), Wasilewski, Naka, Drzewiecki.