Awans do kolejnej fazy

Napisał Administrator 24.11.2019

W rozegranym awansem meczu 4. rundy Pucharu Polski ZZPN, nasz zespół ograł na wyjeździe KP Drawsko Pomorskie 4:0 i awansował do dalszej fazy rozgrywek.

W pierwszych minutach spotkania groźnie w kierunku bramki gospodarzy strzelali m.in. Maksymilian Boczek, Piotr Sulima oraz Keisuke Naka, lecz między słupkami pewnie interweniował doświadczony Robert Piłat. Po drugiej stronie boiska swoich szans szukali Tomasz Walkiewicz oraz Wojciech Witoń.

W 24. minucie nasz zespół objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu Keisuke Naki, głową piłkę do siatki skierował Piotr Sulima. Po chwili japoński pomocnik naszej drużyny ponownie próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, jednak futbolówka powędrowała nad poprzeczką. Z rzutu wolnego strzelał również Aleks Hendryk.

W 30. minucie arbiter uznał, że Jakub Czyżewski faulował wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Walkiewicza i ukarał zawodnika naszej drużyny czerwoną kartką. Kilkadziesiąt sekund później Walkiewicz groźnie uderzył z rzutu wolnego, lecz w bramce dobrze ustawiony był Dawid Skoczyk.

Na początku drugiej połowy gospodarze próbowali wykorzystać grę w przewadze i kilkakrotnie niebezpiecznie przedostali się w pole karne naszej drużyny. Po upływie kilku minut nasz zespół uporządkował swoją grę i skrzętnie zaczął wykorzystywać błędy popełniane przez defensywę miejscowych.

W 60. minucie drugą w tym meczu bramkę strzelił Piotr Sulima. Dwie minuty później do siatki trafił Keisuke Naka, a w 80. minucie w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem piłkę do bramki skierował Maciej Bachleda. W końcówce spotkania nasz zespół stworzył sobie kolejne okazje do strzelenia gola, lecz rezultat nie uległ już zmianie.

Skład Gwardii: Skoczyk - Mateusz Bachleda (75. Kurs), Wojciechowski (70. Silski), Czyżewski, Maciag, Naka (63. Maciej Bachleda), Bać, Hendryk, Miętek (46. Krauze), Boczek, Sulima (65. Stankiewicz).