Awans do kolejnej fazy

Napisał Administrator 27.11.2022

Piłkarze pierwszego zespołu wywalczyli awans do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski ZZPN. W meczu 4. rundy zmagań, nasza drużyna ograła na wyjeździe występującą w klasie okręgowej Astrę Ustronie Morskie 5:1 (2:0).

Od początku spotkania inicjatywa należała do naszego zespołu, jednak na gole czekaliśmy do końcówki pierwszej części. W 35. minucie Mateusz Myśliński popisał się znakomitym strzałem z półwoleja, a mocno bita piłka wylądowała w siatce.

Siedem minut później z rzutu rożnego dośrodkował Robert Koziński. Bramkarz gospodarzy odbił futbolówkę wprost pod nogi Mateusza Myślińskiego, który pewnym strzałem po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Jeszcze w tej odsłonie pomocnik naszej drużyny bliski był skompletowania hat-tricka, jednak po jego strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki.

W 50. minucie swoją pierwszą bramkę w barwach naszego klubu zdobył Argentyńczyk Jorge Tapia, wykorzystując podanie Fabiana Walaszczyka, który w 66. minucie do asysty dołożył również gola, strzelając czwartą bramkę dla naszego zespołu. W 74. minucie piątego gola dla Gwardii, mocnym uderzeniem zza pola karnego, strzelił Gabriel Szygenda. Dwie minuty później jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Jan Zadka. W samej końcówce bliski podwyższenia rezultatu był Gracjan Burski, jednak piłka trafiła w słupek.

Skład Gwardii: Hartleb (80. Hencel) - Walaszczyk, Wojciechowski, Bać, Koziński (80. Ryczowski), Pawlak (46. Gawron), Szymański (67. Zalewski), Tapia (67. Burski), Myśliński, Boczek (46. Szygenda), Dubielewicz (46. Sawicki).