Bez punktów w Krakowie

Napisał Administrator 02.09.2017

Mecz przeciwko Garbarni Kraków nie przyniósł naszemu zespołowi przełamania. W spotkaniu 7. kolejki II ligi nasza drużyna uległa krakowianom 1:3.

Pierwsza część meczu obfitowała w strzeleckie sytuacje. W ósmej minucie groźnie w kierunku bramki naszego zespołu strzelał Serhij Krykun, a w odpowiedzi dogodnej okazji nie zdołał wykorzystać Radosław Mikołajczak. W 13. minucie spotkania nasza drużyna objęła prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Wojciech Zyska.

Pięć minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Uderzeniem głową na listę strzelców wpisał się Serhij Krykun. Ten sam zawodnik po chwili ponownie mógł cieszyć się z trafienia, lecz znakomitą interwencją popisał się Adrian Hartleb. Po drugiej stronie boiska swoich szans szukali Michał Szubert i Radosław Mikołajczak.

Końcówka tej odsłony należała do miejscowych. Między 37 a 41 minutą dwukrotnie do siatki trafił Tomasz Ogar i Garbarnia zeszła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie nasi piłkarze dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, jednak przez dłuższy czas najgroźniejszą okazję w tej części za sprawą Krykuna stworzyli sobie gospodarze. W końcówce spotkania bramce Marcina Cabaja poważnie zagrozili Paweł Łysiak i Radosław Mikołajczak, lecz doświadczony golkiper w obu sytuacjach popisał się udanymi interwencjami.

Nasz zespół kończył spotkanie w osłabieniu. W końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bartosz Maciąg.

Skład Gwardii: Hartleb - Majtyka (46. Januszkiewicz), Wojciechowski, Baranowski, Maciąg - Mikołajczak, Ginter (46. Sopel), Shimmura (61. Łysiak), Zyska, Kwiatkowski (62. Gregorek) - Szubert