Bliżej Gwardii: Dawid Rybacki

Napisał Administrator 25.05.2020

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Bliżej Gwardii. Kolejnym zawodnikiem, który odpowiedział na pytania z naszego kwestionariusza jest pomocnik naszego zespołu, Dawid Rybacki.

1. Dlaczego piłka nożna?

Piłka nożna towarzyszy mi od dziecka. Od najmłodszych lat wychodziliśmy z kolegami na boisko, spędzając tam całe dnie.

2. Jak wspominasz swój pierwszy zespół, w którym grałeś?

Byli to trampkarze Leśnika Manowo. Wspominam ten czas bardzo dobrze.

3. Mecz, który zapadł Ci w pamięci i dlaczego?

Mam dwa takie mecze. Pierwszym meczem był debiut w piłce seniorskiej - graliśmy wtedy z Pogonią II Szczecin, wszedłem w drugiej połowie i zaliczyłem asystę. Drugim był mecz jeszcze w juniorach, kiedy u siebie podejmowaliśmy Świt Szczecin. Wszedłem wówczas na boisko w 60 minucie meczu. W 90 minucie przegrywaliśmy 2:3, szybko strzeliliśmy wyrównującą bramkę i w ostatniej akcji meczu strzeliłem zwycięskiego gola na 4:3. Było to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ dzięki niemu dalej walczyliśmy o makroregion.