Czołowe miejsce w Pro Junior System

Napisał Administrator 17.07.2021

W ubiegłym już sezonie nasz zespół należał do najmłodszych drużyn w trzecioligowych rozgrywkach, zajmując czołowe miejsce w klasyfikacji Pro Junior System.

Klasyfikacja Pro Junior System to projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym punktowane są występy wychowanków i młodzieżowców na ligowych boiskach. W trzeciej lidze, cztery najwyżej sklasyfikowane w Pro Junior System kluby otrzymują premie finansowe.

Nasz zespół zdobył w tej klasyfikacji 22 654 punkty, ustępując jedynie Mieszkowi Gniezno, Gryfowi Wejherowo oraz Pogoni II Szczecin (nie jest brana pod uwagę).

W meczach o ligowe punkty w naszej drużynie wystąpiło łącznie dziewiętnastu zawodników w wieku młodzieżowca (w tym Japończyk Kaito Ito, który nie jest liczony w rankingu PJS), czyli urodzonych w 2000 roku i młodszych.

Najwięcej punktów w tej klasyfikacji zdobyli Gabriel Szygenda (5132 pkt.), Jakub Czyżewski (4190 pkt.), Dawid Skoczyk (2472 pkt.), Adrian Pytlewski (2388 pkt.) oraz Mateusz Bachleda (1861 pkt.).

Warto podkreślić, że dla wielu młodych zawodników poprzedni sezon był pierwszym w rozgrywkach trzeciej ligi, a w zespole seniorskim w meczu o ligowe punkty zadebiutowali kolejni gracze drużyn juniorskich, jak Cezary Zalewski, Kacper Grygiel, Kacper Pawlak, Mateusz Wróblewski, Bartosz Stankiewicz, Radosław Bazgier i Japończyk Kaito Ito, który dołączył do Gwardii w okresie zimowym.

Zawodnicy zespołów juniorskich otrzymywali szansę gry również w meczach o Puchar Polski ZZPN. Właśnie w tych rozgrywkach w pierwszej drużynie naszego klubu w meczu o stawkę zadebiutowali także Jakub Kucab, Kornel Ryczowski i Kacper Umiński.