Czwarte zwycięstwo

Napisał Administrator 28.08.2021

Czwarte zwycięstwo w czwartym w tym sezonie meczu o ligowe punkty zanotowali piłkarze naszego zespołu. Po trudnym pojedynku nasza drużyna ograła na wyjeździe Darłovię Darłowo 2:0.

W pierwszych minutach spotkania groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Wiktor Sawicki, lecz z trudem interweniował golkiper miejscowych. W odpowiedzi mocny strzał z rzutu wolnego oddał Kamil Michalski, a znakomitą interwencją popisał się Adrian Hartleb. Wiele problemów defensywie naszego zespołu sprawiał aktywny Karol Florkiewicz, lecz obrońcy naszej drużyny nie dali się zaskoczyć.

W końcówce tej części w zamieszaniu przed bramką gospodarzy piłkę do siatki posłał Daniel Chyła, jednak w tej sytuacji zasygnalizowana została pozycja spalona.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału Mateusza Myślińskiego. W 58. minucie po lewej stronie boiska futbolówkę rozegrali Miłosz Kozioł i Bartosz Maciąg. Dośrodkowanie tego ostatniego strzałem głową na gola zamienił Cezary Zalewski i nasz zespół objął prowadzenie.

W kolejnych minutach gospodarze szukali swoich okazji do wyrównania, a nasza drużyna wyprowadzała przede wszystkim groźne kontry. W zespole gospodarzy ponownie pokazał się Kamil Michalski, lecz po mocnym dośrodkowaniu pomocnika Darłovii, które zamieniło się w strzał, futbolówka odbiła się od poprzeczki. W znakomitej sytuacji znalazł się również Daniel Wólkiewicz, jednak przegrał pojedynek z Adrianem Hartlebem.

Po drugiej stronie boiska swoje szanse mieli m.in. Miłosz Kozioł i Adrian Pytlewski. W doliczonym czasie gry nasz zespół wyprowadził szybką kontrę, po której bramkarz gospodarzy zdołał jeszcze interweniować po strzale Marcina Dubielewicza, jednak skuteczną dobitką popisał się Wiktor Sawicki.

Warto dodać, że w meczu z Darłovią w pierwszej drużynie naszego klubu zadebiutował urodzony w 2004 roku - Mateusz Czyżyk.

Skład Gwardii: Hartleb – Wróblewski (85. Czyżyk), Czyżewski, Maciąg (90. Lisiak), Wojciechowski, Kozioł (68. Pytlewski), Chyła, Pawlak, Myśliński, Zalewski (63. Dubielewicz), Sawicki.