Dar serca dla Maciusia [WIDEO]

Napisał Administrator 15.10.2018

W niedzielę w hali Gwardii odbył się turniej charytatywny Gwardyjka Cup. Ponad sześciogodzinna impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców miasta i regionu. Wszystkich połączył jeden cel - pomoc dla Maciusia.

Celem imprezy była zbiórka funduszy na rzecz wsparcia leczenia Maciusia Grzybowskiego z Koszalina. Chłopiec cierpi na rzadkie choroby - padaczkę lekooporną i stwardnienie guzowate. Niezwykle potrzebne są środki na leczenie, rehabilitację i diagnostykę Maciusia.

Właśnie z myślą o pomocy Maciusiowi i jego rodzicom zorganizowany został turniej Gwardyjka Cup. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli Katarzyna i Łukasz Czajkowscy, których starszy synek Marcelek trenuje piłkę nożną w naszym klubie, a także uczy się tańca pod okiem taty Maciusia - Marcina.

Głównym punktem niedzielnej imprezy był turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2011 i młodszych. Obok młodych wychowanków naszego klubu, w zmganiach wystąpiły również: AP Bałtyk Koszalin, AP Kotwica Kołobrzeg, UKS Sława Jedynka Sławno, UKS Unia Białogard, AP Szczecinek, Orlik Darłowo, Gryf Dobrowo oraz Victoria Sianów.

Rywalizowano równolegle na dwóch specjalnie przygotowanych boiskach. W niedzielę nie było jednak wygranych i przegranych. Liczyła się przede wszystkim pomoc Maciusiowi, a symbolicznym wpisowym było przekazanie puszki z dowolnymi wpłatami. Mecze sędziowali piłkarze pierwszego zespołu naszego klubu.

Obok sportowych emocji, nie brakowało również innych atrakcji. W ramach imprezy odbyły się m.in. pokazy Fight Club Koszalin, Lumberjacks Garage Koszalin, grupy tanecznej NASA czy drużyny Barbarians Koszalin i klubu Judo Samuraj Koszalin.

Nie zabrakło oczywiście zabaw dla dzieci, atrakcji dla dorosłych, loterii i licytacji, a wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka Jakuba Błaszczykowskiego z autografem, koszulka Zagłębia Lubin z podpisami zawodników czy rowery, vouchery i wiele innych!

Sport łączy!