Derbowa porażka

Napisał Administrator 16.06.2019

Wysoką porażką zakończyło się derbowe spotkanie naszej drużyny z Kotwicą Kołobrzeg. Po grze od końcówki pierwszej połowy ze stratą jednego zawodnika, nasz zespół uległ rywalom 0:6.

Od pierwszego gwizdka stroną przeważają byli gospodarze, a wiele problemów defensywie naszej drużyny sprawiał Marcin Trojanowski. W 18. minucie naszą drużynę od straty gola uratowała poprzeczka. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, groźnie głową na bramkę gospodarzy strzelał Adrian Cybula.

W 26. minucie kołobrzeżanie objęli prowadzenie. W polu karnym naszej drużyny doszło do sporego zamieszania, a z bliskiej odległości rezultat meczu otworzył Przemysław Szur. Odpowiedź naszego zespołu mogła być natychmiastowa, jednak po uderzeniu Adriana Cybuli futbolówka odbiła się od poprzeczki.

W 38. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, celnie głową uderzył Dawid Retlewski i Kotwica objęła dwubramkowe prowadzenie. Po chwili po szybkiej kontrze na przedpolu bramki miejscowych doszło do olbrzymiego zamieszania. Na bramkę gospodarzy strzelali Adrian Cybula, Dominik Drzewiecki oraz Norbert Dondera, jednak żadnemu z graczy naszej drużyny nie udało się znaleźć drogi do siatki. Swojej szansy szukał również Paweł Bednarski.

W 42. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Aleksander Karbowiak i nasz zespół był zmuszony do gry w osłabieniu. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bezpośrednio z rzutu wolnego piłkę do siatki posłał Marcin Trojanowski.

Tuż po przerwie między słupkami bramki naszego zespołu pojawił się debiutujący na trzecioligowych boiskach, urodzony w 2001 roku Adrian Pędziwiatr, który zastąpił zmagającego się z urazem Adriana Hartleba.

W 57. minucie po kapitalnym strzale zza pola karnego czwartego gola dla Kotwicy strzelił Sebastian Deja. Kolejne dwa słowa należały do najlepszego strzelca III ligi grupy 2 - Dawida Retlewskiego, który najpierw posłał piłkę do siatki po strzale z rzutu karnego, a kilka chwil później ustalił rezultat spotkania uderzeniem z bliskiej odległości.

W końcówce meczu nasz zespół szukał swoich szans do strzelenia honorowej bramki, lecz rezultat nie uległ już zmianie.

Skład Gwardii: Hartleb (46. Pędziwiatr) - Dondera (46. Bachleda), Wojciechowski, Silski, Maciąg, Karbowiak, Piotrowski (68. Szczypek), Bednarski, Ginter (60. Stańczyk), Drzewiecki, Cybula.