Derbowa porażka

Napisał Administrator 25.02.2023

Choć w sobotę za oknami towarzyszyła nam przede wszystkim zimowa aura, to tego dnia piłkarze naszego zespołu rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej. W pierwszym tegorocznym meczu o stawkę, w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski ZZPN, nasza drużyna zmierzyła się w pojedynku derbowym z Bałtykiem Koszalin. Niestety mecz zakończył się porażką naszego zespołu 1:2 (0:0).

Jak zgodnie ocenili po meczu trenerzy obu drużyn, pierwsza część spotkania była piłkarskimi szachami. Oba zespoły stworzyły sobie praktycznie po jednej dogodnej okazji do strzelenia gola. Na początku meczu niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym naszej drużyny po akcji Krystiana Kąkola. Strzelał Adrian Cybula, na przedpolu bramki naszego zespołu doszło do zamieszania, po którym gospodarze sygnalizowali zagranie piłki ręką przez jednego z graczy naszego zespołu, jednak arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia.

W końcówce tej części to nasza drużyna stanęła przed szansą na otwarcie wyniku, lecz piłka po strzale z bliskiej odległości Cezarego Zalewskiego powędrowała nad poprzeczką.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy w tym fragmencie meczu raz po raz przedostawali się w okolice pola karnego naszego zespołu. W 64. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Adrian Cybula. Mocno bita piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce. W 80. minucie zza szesnastki uderzył Kacper Masny i Bałtyk objął dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze stworzyli sobie jeszcze dwie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak między słupkami znakomicie interweniował Adrian Hartleb.

W doliczonym czasie gry nasz zespół zdobył kontaktową, a jak się później okazało, honorową bramkę. Po podaniu Fabiana Walaszczyka, futbolówkę do siatki skierował Dawid Cempa.

Skład Gwardii: Hartleb - Szygenda, Pierzchała, Mosiejko, Karpiński, Chromiński, Piotrowski (76. Walaszczyk), Gawron (62. Cempa), Milanowski (62. Smykowski), Zalewski, Masłowski.