Emocje na zakończenie sezonu

Napisał Administrator 14.06.2019

W sobotę piłkarze naszego zespołu zakończą ligowe zmagania w sezonie 2018/19. Nasza drużyna zmierzy się w pojedynku derbowym z Kotwicą Kołobrzeg.

Z pewnością czekają nas wielkie piłkarskie emocje. Jesienią oba zespoły stworzyły w Koszalinie niezwykle zacięte i wyrównane widowisko, zakończone remisem 1:1. Gola dla naszej drużyny strzelił wówczas Michał Szubert, a w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Piotr Wojtasiak. 

Zapewne równie ciekawe widowisko czeka nas w sobotę. Kotwica należy wiosną do najlepszych ekip trzecioligowych rozgrywek. W szesnastu meczach kołobrzeżanie zdobyli trzydzieści sześć punktów, odnosząc jedenaście zwycięstw, ponosząc dwie porażki i trzykrotnie dzieląc się punktami. 

Łącznie zespół z Kołobrzegu uzbierał do tej pory 65 "oczek" i plasuje się na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Nasza drużyna z dorobkiem 33 punktów zajmuje piętnaste miejsce.

Mecze derbowe mają jednak to do siebie, że w takich spotkaniach pozycja w ligowej tabeli, historia pojedynków i dyspozycja w ostatnich tygodniach, nie mają żadnego znaczenia. Liczy się wyłącznie co tu i teraz, stąd zawsze wywołują tak wiele emocji, niezależnie od klasy rozgrywkowej i rejonu świata. To wyjątkowe mecze, na które czekają zarówno piłkarze, jak i kibice.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00 na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.