Finał Pucharu Polski ZZPN za nami

Napisał Administrator 12.07.2021

Sporych emocji dostarczył mecz finałowy Pucharu Polski ZZPN, w którym nasz zespół zmierzył się ze Świtem Szczecin. Spotkanie zakończyło się wygraną drużyny ze stolicy naszego województwa 1:3.

Od pierwszego gwizdka pojedynek przebiegał pod dyktando drugiej drużyny minionego sezonu w trzeciej lidze. Już w 13. minucie pod indywidualnej akcji piłkę do siatki skierował Szymon Kapelusz. Sześć minut później Świt zdobył drugą bramkę. Pod podaniu Szymona Kapelusza, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Filipowicz.

W 30. minucie po akcji Cezarego Zalewskiego, w dogodnej sytuacji znalazł się Gabriel Szygenda, lecz silny strzał pomocnika naszego zespołu w efektowym stylu odbił Przemysław Matłoka.

Druga połowa również rozpoczęła się po myśli drużyny ze Szczecina. Ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się duet Kapelusz - Filipowicz. Podanie pierwszego z wymienionych, na gola zamienił ten drugi, strzelając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Nasz zespół szukał swoich szans do zmiany niekorzystnego rezultatu. Groźnie strzelał Dawid Rybacki, jednak udanie interweniował Przemysław Matłoka. Po chwili nad poprzeczką uderzał Daniel Chyła. Po drugiej stronie boiska w znakomitej sytuacji znalazł się Szymon Kapelusz, lecz górą w pojedynku z napastnikiem Świtu był Dawid Skoczyk.

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem nasz zespół dopiął swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w powietrzu o piłkę walczył Cezary Zalewski, ta spadła pod nogi Adama Grossa, który efektownym strzałem posłał ją do siatki.

Tuż przed końcem ponownie groźnie strzelał Dawid Rybacki, lecz i tym razem bramkarz Świtu nie dał się zaskoczyć.

Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie. Naszemu zespołowi gorąco dziękujemy za zaangażowanie i walkę, a Świtowi Szczecin gratulujemy zdobycia Pucharu Polski ZZPN.

Skład Gwardii: Skoczyk - Walaszczyk (55. Rybacki), Wojciechowski, Maciąg, Pytlewski, Szygenda, Wróblewski (66. Ryczowski), Chyła, Bać, Zalewski (78. Ito), Gross.