Grali w wielkim finale finałów

Napisał Administrator 30.06.2018

Podczas ubiegłego weekendu młodzi gracze naszego klubu z rocznika 2009 brali udział w wielkim finale finałów rozgrywek Deichmann Minimistrzostw, który rozegrany został w Wałbrzychu.

W zmaganiach brało udział 32 zwycięzców lokalnych zmagań z całej Polski. W fazie grupowej młodzi gracze naszego klubu, którzy występowali w rozgrywkach pod flagą Chorwacji, ograli Brazylię (Warszawa) 5:1, a następnie ulegli Islandii (Gdynia) 2:4 i Urugwajowi 0:4 (Trzebownisko). Po zajęciu trzeciego miejsce w grupie naszej drużynie przyszło rywalizować o miejsca 17-32 w swojej kategorii wiekowej.

Zespoły rywalizujące o te miejsca walczyły o Puchar Aqua Zdrój. 1/8 finału młodzi gracze naszego klubu pokonali Hiszpanię (Stalowa Wola) 7:2, w ćwierćfinale nasza drużyna ograła wysoko Argentynę (Wałbrzych) 8:0, by w półfinale ograć Hiszpanię (Grudziądz) 2:1.

W meczu o 17. miejsce młodzi gracze naszego klubu ulegli Brazylii (Łódź) 2:3 i ostatecznie zajęli 18. miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Skład naszej drużyny: Zaied Abbas, Sasza Bebich, Jakub Czudowski, Wiktor Drożdżal, Wojciech Filipiak, Stanisław Fornalak, Filip Gil, Jakub Kabziński, Paweł Mazur i Andrzej Ossowski.