Gwardia wyróżniona Koszalińskim Orłem

Napisał Administrator 09.01.2018

Już po raz kolejny w Filharmonii Koszalińskiej odbyło się Noworoczne Spotkanie Prezydenta Koszalina. Uroczystość jest okazją do wręczenia Koszalińskich Orłów – wyróżnień dla lokalnych instytucji, przedsiębiorstw oraz stowarzyszeń, za działalność w minionym roku.

Koszalińskie Orły wręczane są w pięciu kategoriach – gospodarka, społeczna odpowiedzialność, edukacja, innowacja oraz sport.

Miło nam poinformować, że w ostatniej z wymienionych kategorii wyjątkową statuetką został uhonorowany Nasz Klub. Koszalińskiego Orła z rąk prezydenta miasta – Piotra Jedlińskiego, otrzymali prezes Gwardii – Jarosław Burzak oraz kapitan zespołu - Daniel Wojciechowski.

Nasz Klub został doceniony za olbrzymi sukces, jakim bez wątpienia jest awans do drugiej ligi i powrót koszalińskiego klubu na ligowy szczebel centralny w naszym kraju, a także za 70-letnią sportową tradycję.

- Tę nagrodę rozumiem jako całokształt uznania dla klubu. Klub Gwardia Koszalin istnieje już ponad 70 lat i przewinęło się w nim tysiące osób, które miały wpływ na jego rozwój. Stojąc w tym miejscu przemawiam w Ich imieniu. Każdy dołożył swoją cegiełkę. Ze swojej strony oraz osób obecnie działających w klubie mogę zadeklarować, że do tej historii na pewno dołożymy jeszcze niejedną chlubną kartę – mówił prezes naszego klubu – Jarosław Burzak.

Warto dodać, że w kategorii gospodarka, Koszalińskim Orłem uhonorowana została firma MPS International, w kategorii edukacja – Obserwatorium Astronomiczne, w kategorii społeczna odpowiedzialność – Koszalińskie Centrum Wolontariatu, z kolei w kategorii innowacja – Stowarzyszenie Spark za TEDx Koszalin.

fot. Pracownia Pozarządowa Koszalin