Jakub Talewski ukończył Centralny Kurs Spikerski PZPN

Napisał Administrator 06.11.2017

Miło nam poinformować, że członek zarządu naszego klubu - Jakub Talewski uczestniczył w ostatnich dniach w Centralnym Kursie Spikerskim Polskiego Związku Piłki Nożnej, otrzymując certyfikat uprawniający do prowadzenia wszystkich zawodów piłkarskich w naszym kraju.

Czterodniowe szkolenie zorganizowane przez Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN odbywało się w Kielcach.

Uczestnicy kursu zapoznali się m.in. ze specyfiką imprez sportowych, kwestiami prawnymi, nie zabrakło również wiedzy z zakresu psychologii tłumu, organizacji atrakcji okołomeczowych, a także marketingu i Public Relations oraz tworzenia prawidłowych komunikatów.

Specjalne prelekcje i warsztaty prowadzili m.in. Hirek Wrona (DJ reprezentacji Polski), Janusz Basałaj (Dyrektor Departamentu Mediów i Komunikacji PZPN), Dariusz Łapiński (Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami), Agnieszka Wajs (aktorka i piosenkarka) oraz Karolina Kowalska (ekspert ds. autoprezentacji) i Piotr Szefer - spiker reprezentacji Polski.

W ramach kursu uczestnicy wzięli również udział w dwóch meczach ligowych: Korona Kielce - Śląsk Wrocław i Wisła Puławy - Radomiak Radom.

fot. Polski Związek Piłki Nożnej