Juniorska jesień

Napisał Administrator 31.12.2020

Zespoły juniorskie naszego klubu mają za sobą jesienne zmagania w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Udaną rundę mają za sobą juniorzy starsi, którzy do końca walczyli o awans do rozgrywek makroregionalnych. Do powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu zabrakło naprawdę niewiele. W piętnastu rozegranych meczach podopieczni Dariusza Szperlaka odnieśli jedenaście zwycięstw, trzykrotnie zremisowali i doznali jednej porażki.

Z dorobkiem trzydziestu sześciu punktów nasza drużyna zakończyła jesienne zmagania na czwartej pozycji. Awans do wiosennych rozgrywek makroregionalnych uzyskały dwa najlepsze zespoły – Błękitni Stargard i Vineta Wolin, które zgromadziły na swoim koncie trzydzieści siedem punktów. Podobną ilość oczek zgromadził również trzeci w tabeli Chemik Police, co pokazuje, że jesienią rywalizacja wśród najlepszych zespołów wojewódzkich rozgrywek była niezwykle wyrównana i zacięta.

W piętnastu meczach nasza drużyna strzeliła pięćdziesiąt dwa gole, tracąc czternaście. Warto dodać, że zawodnicy zespołu juniorów starszych regularnie uczestniczyli jesienią w treningach pierwszej drużyny prowadzonej przez Łukasza Drożdżala, a Kacper Grygiel, Kacper Pawlak, Cezary Zalewski i Bartosz Stankiewicz zadebiutowali na trzecioligowych boiskach.

Na jedenastej pozycji jesienne zmagania zakończyli juniorzy młodsi. Przed sezonem w zespole prowadzonym przez Marcina Lisztwana doszło do sporych zmian kadrowych. Jesienią w drużynie występowało wielu młodszych zawodników, którzy zyskiwali kolejne doświadczenie w rywalizacji na juniorskich boiskach.

W tej części sezonu nasz zespół odniósł cztery zwycięstwa i zanotował jedenaście porażek, zajmując po jesiennych grach jedenastą pozycję w ligowej tabeli. Po komplet punktów nasza drużyna sięgnęła w meczach z Sokołem Karlino, Kotwicą Kołobrzeg, AP Kotwica Kołobrzeg i Unią Białogard.