Juniorzy młodsi kontrolnie z Polonią Warszawa

Napisał Administrator 21.01.2024

W niedzielę kolejny mecz kontrolny rozegrali nasi juniorzy młodsi. Gwardia I zmierzyła się na boisku w Kołobrzegu z Polonią Warszawa U16.

Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a spotkanie zakończyło się wygraną naszej drużyny 5:1 (4:0). Trzy gole strzelił Szymon Pańczyszyn, dwukrotnie do siatki trafił Michał Karasiński.

Skład Gwardii I: Gołuchowski (45. zawodnik testowany) - Szulc, Mazurek, Rożek (65. Saramak), Łotysz (65. Parol), Nowicki (60. Kuzemczak), Karasiński (55. zawodnik testowany), Grabiasz (70. Wroński), Marszałek (70. Wirkus), Pańczyszyn (65. Smutek), Orłowski (55. Kulesza).

- Tym razem mamy wszelkie powody do zadowolenia. W spotkaniu z wymagającym rywalem byliśmy świetnie zorganizowani, zaangażowani oraz skuteczni w ofensywie i defensywie. W posiadaniu piłki mierzyliśmy się ze znacznie większą presją. Byliśmy elastyczni i zmienialiśmy ustawienie w przygotowany wcześniej sposób - zależnie od sytuacji na boisku. Wszystkie pięć bramek zdobyliśmy po składnych i bardzo dynamicznych akcjach, natomiast straciliśmy jedną po stałym fragmencie gry - mówi trener Mateusz Duda.

- Jakość, polot, radość. W tych trzech słowach mógłbym zamknąć opis tego spotkania. Chciałbym jak najczęściej widzieć taki obraz naszego zespołu. Wyróżnić możemy duet strzelców - Szymon Pańczyszyn oraz Michał Karasiński. Współpraca tych dwóch zawodników opiera się głównie na bardzo dobrej relacji na boisku i poza nim. Dziś odegrali główną rolę, ale cały zespół zasługuje na uznanie!

- Wyjeżdżamy na obóz w bardzo dobrych nastrojach! - podsumował trener Mateusz Duda.