Kadra ZZPN z brązowym medalem

Napisał Administrator 30.06.2024

Na boiskach w województwie kujawsko-pomorskim zakończył się krajowy turniej finałowy w ramach eliminacji do międzynarodowych rozgrywek UEFA Regions' Cup.

W krajowym finale wzięła udział reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w składzie z zawodnikiem naszej drużyny - Cezarym Zalewskim. Fabian Walaszczyk ze względu na obowiązki zawodowe ostatecznie nie mógł wziąć udziału w turnieju.

Na otwarcie rozgrywek kadra ZZPN rywalizowała z późniejszym triumfatorem turnieju - Dolnośląskim ZPN, ulegając 1:2. W drugim meczu reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej zremisowała po emocjonującym spotkaniu z Łódzkim ZPN 2:2.

Na zakończenie zmagań kadra ZZPN zmierzyła się z Podkarpackim ZPN. Mecz zakończył się wygraną zespołu z południa naszego kraju 3:1, a gola dla reprezentacji naszego województwa w tym spotkaniu strzelił właśnie Cezary Zalewski!

Ostatecznie kadra ZZPN zajęła trzecie miejsce w krajowym finale eliminacji do UEFA Regions' Cup, zostając jednocześnie trzecią drużyną mistrzostw Polski amatorów.

Gratulujemy!