Kolejna wysoka wygrana

Napisał Administrator 27.05.2023

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli w sobotę po wysokie wyjazdowe zwycięstwo. Nasza drużyna wygrała w Szczecinie z Hutnikiem 6:0 (1:0).

Już w czwartej minucie rezultat spotkania otworzył Dawid Cempa. Z okolic "szesnastki" uderzył Sebastian Milanowski, a napastnik naszej drużyny dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i skierował ją do siatki.

W następnych minutach napastnik naszego zespołu znalazł się w dwóch kolejnych dogodnych sytuacjach do strzelenia gola, lecz zarówno po podaniu Michała Masłowskiego, jak i zagraniu Sebastiana Milanowskiego, strzelał obok słupka.

Po drugiej stronie boiska ambitnie grający gospodarze szukali swoich szans po szybkich kontrach oraz stałych fragmentach gry. Futbolówka mijała jednak światło bramki, bądź między słupkami pewnie interweniował Oskar Kaźmierczak.

Tuż przed przerwą miejscowi popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki od własnej bramki, jednak Dawida Cempę ubiegł jeden z obrońców.

W 50. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Sebastian Milanowski i Dawid Cempa. Po efektownej wymianie futbolówki, precyzyjnym strzałem do siatki skierował ją pierwszy z wymienionych.

Dwanaście minut później nasz zespół podwyższył prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Karpiński, a głową na listę strzelców wpisał sie Michał Masłowski. Po kilkudziesięciu sekundach, w 64. minucie, z prawej strony boiska mocno dośrodkował Jorge Tapia, a z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Patryk Smykowski.

W 75. minucie Rafał Maćkowski sprytnym podaniem uruchomił Jakuba Karpińskiego, który zagrał futbolówkę na przedpole bramki gospodarzy, a tam do siatki trafił Gracjan Burski. Pięć minut później po podaniu Dominika Chromińskiego, po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Sebastian Milanowski. Ten sam zawodnik w końcówce spotkania bliski był skompletowania hat-tricka, jednak uderzył nad poprzeczką. Swoją szansę na kolejnego gola miał również m.in. Gracjan Burski.

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Tapia (70. Walaszczyk), Wojciechowski (70. Gawron), Bać, Karpiński, Szygenda (65. Maćkowski), Mosiejko (83. Dublinowski), Masłowski, Milanowski, Smykowski (70. Burski), Cempa (70. Chromiński).