Kolejny ważny krok

Napisał Administrator 29.05.2021

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Nasza drużyna wygrała na wyjeździe z Chemikiem Police 2:0.

W pierwszych minutach spotkania żadnej ze stron nie udało się stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką rywali. Po upływie dwudziestu minut gry groźnie głową strzelał Jeremiasz Grela, lecz udanie interweniował bramkarz gospodarzy. W 28. minucie, po zagraniu Adama Grossa, jeden z defensorów Chemika odbił piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego nie pomylił się Daniel Chyła i nasz zespół objął prowadzenie.

Chwilę później w doskonałej sytuacji mógł znaleźć się Adam Gross, jednak w ostatniej chwili futbolówkę spod nóg napastnika naszej drużyny wybił obrońca.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli naszego zespołu. Po szybkim wyrzucie piłki z autu przez Jeremiasza Grelę, w pole karne dośrodkował Aleks Hendryk, a głową piłkę do siatki skierował zamykający akcję Gabriel Szygenda.

W kolejnych minutach nasz zespół skupił się na kontrolowaniu boiskowych wydarzeń. Swoje szanse do strzelenia gola mieli m.in. Maksymilian Boczek, Daniel Chyła i Adam Gross. Po drugiej stronie boiska w jednej z sytuacji napastnik gospodarzy znalazł się tuż przed Dawidem Skoczykiem, jednak górą w tym pojedynku okazał się bramkarz naszej drużyny.

Skład Gwardii: Skoczyk - Walaszczyk, Wojciechowski, Maciąg, Pytlewski, Grela (58. Boczek), Chyła, Silski (90. Wróblewski), Hendryk (90. Bać), Szygenda (88. Szukiełowicz), Gross (78. Sulima).