Juniorzy młodsi kontrolnie z MKS Piaseczno

Napisał Administrator 20.01.2024

W piątkowy wieczór pierwszy mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań rozegrała występująca w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych - Gwardia I.

Nasz zespół ograł MKS Piaseczno U18 3:0. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Saramak, Michał Karasiński (na zdjęciu) oraz Adam Wirkus.

Skład Gwardii I:

Pierwsza połowa: zawodnik testowany - Dodzian, Saramak, Rożek, Łotysz, Grabiasz, Karasiński, Kuzemczak, Marszałek, zawodnik testowany, Kulesza. 

Druga połowa: Gołuchowski - Szulc, Rożek, Łotysz (75. Saramak), Parol, Nowicki, Grabiasz (65. Kneblewski), Pańczyszyn, Marszałek (65. Wirkus), Smutek, Kulesza (65. Uraków).

- W spotkaniu z zespołem z Piaseczna chcieliśmy się skupić głównie na ataku pozycyjnym. Mieliśmy ku temu bardzo dobre warunki, ponieważ rywal funkcjonował przede wszystkim w obronie niskiej. Mimo korzystnego rezultatu nie jestem zadowolony z gry zespołu. Byliśmy zbyt statyczni, przez co tempo meczu dalekie było od tego, co chcielibyśmy prezentować. W naszej grze było również zbyt dużo niedokładności. Zespół jest w trakcie bardzo intensywnego okresu przygotowań. Oprócz obciążeń fizycznych zawodnicy mierzą się również ze sporą ilością nowych założeń i zasad, o które chcemy wzbogacić nasz wachlarz możliwości, a na to potrzeba czasu - powiedział trener Mateusz Duda.

- Z drugiej strony cieszy na pewno gra w defensywie. Wydaje mi się, że rywal zagroził naszej bramce wyłącznie po groźnym uderzeniu z dystansu, przy którym świetnie interweniował Konrad Gołuchowski. Szybko odzyskiwaliśmy piłkę, dzięki czemu kontrolowaliśmy spotkanie przez pełne 90 minut. Zawodnikiem meczu wybrany został Joachim Nowicki, który w drugiej połowie wprowadził bardzo dużo energii na boisko.