Maciej Szmatiuk graczem Gwardii

Napisał Administrator 11.04.2018

Maciej Szmatiuk został nowym zawodnikiem naszego klubu.

Maciej Szmatiuk urodził się 9 maja 1980 roku w Gliwicach. Jest wychowankiem Sośnicy Gliwice, z której przeniósł się do Górnika Zabrze. Następnie przez pięć sezonów występował w Piaście Gliwice, skąd w 2006 roku trafił do Koszarawy Żywiec. Rok później przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała, w barwach którego wywalczył w 2009 roku awans do ekstraklasy.

W tym samym roku trafił do Arki Gdynia, gdzie w ciągu dwóch sezonów rozegrał w ekstraklasie 55 meczów i strzelił sześc goli. W 2011 roku trafił do GKS Bełchatów, w barwach którego wystąpił w 37 ligowych spotkaniach i zdobył dwie bramki. 

Od 2013 roku występował w Górniku Łęczna. W 2014 roku wraz z kolegami wywalczył awans do ekstraklasy, w której występował jeszcze w poprzednim sezonie. W marcu ubiegłego roku odniósł ciężką kontuzję i przez rok nie rozegrał żadnego ligowego spotkania. Zanim do tego doszło, w poprzednim sezonie rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej dwadzieścia meczów i zdobył jedną bramkę.

Łącznie w ekstraklasie rozegrał 165 meczów, strzelając dziewięć goli. Wystęouje na pozycji obrońcy. Wczoraj udał się wraz z zespołem na mecz ligowy z Radomiakiem Radom.

Witamy w naszym klubie i życzymy powodzenia!

fot. Paweł Małecki/eurosport.interia.pl