Noworoczny mecz oldbojów za nami

Napisał Administrator 01.01.2022

Tradycyjnie w pierwszy dzień nowego roku na koszalińskim euroboisku rozegrany został noworoczny mecz oldbojów pomiędzy Gwardią a Bałtykiem.

Tradycyjnie mecz poprzedziły noworoczne życzenia oraz symboliczna „lampka” szampana.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki rywala. Najdogodniejszą okazję do strzelenia gola mieli gracze Bałtyku. W 27. minucie w obrębie "szesnastki" faulowany był Daniel Dziubek, jednak rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Radosław Trusz, którego intencje wyczuł strzegący bramki Gwardii – Mariusz Chmielewski. Po drugiej stronie boiska swoje szanse miał Krzysztof Miętek, lecz futbolówka mijała światło bramki, bądź udanie interweniował występujący gościnnie w zespole Bałtyku – Tomasz Jędrzejczyk.

W 53. minucie (grano dwa razy 35 minut) Jakub Borusiński wycofał piłkę do nadbiegającego Tomasza Zasady, który precyzyjnym strzałem z szesnastu metrów umieścił ją w siatce. W końcówce spotkania podanie Piotra Hołuba na gola zamienił Paweł Leśny. Ostatecznie w noworocznym meczu oldbojów Gwardia ograła Bałtyk 2:0, jednak wynik nie był tego dnia najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa i piłkarskie powitanie 2022 roku!