O Gwardii przed ligą

Napisał Administrator 10.08.2018

Piątkowe wydanie Głosu Koszalińskiego wiele miejsca poświęca rozpoczynającym się już dziś zmaganiom trzeciej ligi w sezonie 2018/19.

Już w piątek rozegrane zostaną dwa spotkania pierwszej serii gier. Kotwica Kołobrzeg podejmie Pogoń II Szczecin, a Świt Szczecin zagra na swoim terenie z Górnikiem Konin.

W piątkowym wydaniu Głosu Koszalińskiego znaleźć można wiele informacji dotyczących drużyn z naszego regionu, które będą walczyć o punkty w grupie drugiej trzeciej ligi - cele na nowy sezon, kadry drużyn oraz terminarz.

- Naszym celem jest wprowadzenie do zespołu młodych zawodników i ogrywanie ich. To ma przynieść efekty w przyszłości. Chcemy w III lidze grać o jak najwyższe miejsce, ale też spokojnie, czekając aż wiele rzeczy się wyklaruje, włącznie ze sprawą stadionu - mówi "Głosowi" szkoleniowiec naszej drużyny - Tadeusz Żakieta.

Opiekun naszego zespołu nawiązał m.in. do środowego meczu pucharowego z ROW-em 1964 Rybnik.

- Ten mecz pokazał, że w zespole jest spory potencjał. Nieźle wyglądaliśmy w defensywie, a mimo dużych ubytków w ofensywie potrafiliśmy stworzyć więcej klarownych sytuacji od gospodarzy. Na pewo potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby wszystko dobrze zafunkcjonowało. Nasi kibice muszą być cierpliwi - mówi także trener naszego zespołu.

Więcej informacji o trzecioligowcach z regionu, kadry drużyn oraz terminarz rozgrywek trzeciej ligi na sportowych stronach piątkowego wydania Głosu Koszalińskiego.