Oficjalnie: Adam Setla zagra w Gwardii

Napisał Administrator 27.02.2018

Nowym zawodnikiem naszego klubu został Adam Setla. 25-letni napastnik został wypożyczony do naszego zespołu z pierwszoligowego Ruchu Chorzów.

Adam Setla urodził się 26 października 1992 roku w Niemodlinie. Jest wychowankiem Górala Sidzina. Następnie występował w Czarnych Otmuchów, skąd w 2011 roku trafił do Oderki Opole. W pierwszym półroczu gry w barwach klubu z Opola strzelił 9 goli w czternastu meczach trzeciej ligi. W sezonie 2012/13 walnie przyczynił się do awansu Odry do drugiej ligi, zdobywając dwanaście bramek w dwudziestu pięciu występach.

Zimą 2014 roku przeniósł się do trzecioligowego wówczas Nadwiślana Góra. W meczach barażowych o awans do drugiej ligi przeciwko Sokołowi Ostróda strzelił dwa gole i ponownie mógł cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 2014/15 strzelił w drugoligowych rozgrywkach ponad szesnaście bramek, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców, tuż za plecami Łukasza Sekulskiego i Jakuba Araka.

Dobra forma została dostrzeżona przez działaczy występującego wówczas w ekstraklasie Ruchu Chorzów. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowych w naszym kraju zadebiutował w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Tuż po debiucie doznał urazu, który wykluczył go z gry na kilka miesięcy. Po powrocie występował w trzecioligowych rezerwach chorzowskiego klubu.

Jesienią poprzedniego sezonu był graczem MKS Kluczbork, z kolei wiosną występował w niemieckim TSV Kornburg 1932. Latem ubiegłego roku ponownie trafił do Chorzowa. Wystąpił w pięciu meczach pierwszej ligi.

25-letni napastnik będzie występował w naszym zespole na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Witamy w naszym klubie i życzymy powodzenia!

fot. Dorota Dusik/Katowicki Sport