Oświadczenie Zarządu Klubu

Napisał Administrator 13.09.2022

Zarząd Klubu Sportowego Gwardia Koszalin oraz cała społeczność zgromadzona wokół Klubu stanowczo potępiają skandaliczne zachowania części kibiców naszej drużyny oraz nieprzyzwoite zachowanie młodych kibiców KKPN Bałtyk Koszalin, które to miały miejsce podczas meczu juniorów starszych na obiekcie ZOS "Bałtyk" w dniu 11.09.2022 r.

Wulgarne okrzyki i intonowane nieprzyzwoite piosenki przez obydwie grupy młodzieży oraz mocno prowokacyjne zachowanie zawodników na boisku nie licują z wartościami jakimi hołduje Klub Sportowy Gwardia Koszalin.
 
Podjęliśmy działania mające na celu wyeliminowanie w przyszłości podobnych tego typu zachowań. Liczymy na to, że takie same działania podejmie Zarząd KKPN Bałtyk Koszalin.
 
W dniach 12-13.09.2022 Zarząd KS Gwardia Koszalin przeprowadził rozmowy z trenerami oraz z zawodnikami mające na celu przypomnienie zasad reprezentowania Klubu, a w tym samym czasie dyrekcja Akademii Piłkarskiej podjęła się rozmów z przedstawicielem KKPN Bałtyk Koszalin.
 
Żałujemy, iż Zarząd KKPN Bałtyk nie spotkał się z Zarządem KS Gwardia celem wypracowania wspólnego stanowiska co do działań na przyszłość.
 
Oświadczenie KKPN Bałtyk Koszalin opublikowane w mediach społecznościowych przedstawia bowiem subiektywny obraz zajść, które miały miejsce na meczu drużyn młodzieżowych obydwu klubów.
 
Apelujemy o obiektywną ocenę sytuacji i podjęcie przez obydwa kluby odpowiednich działań mających na celu propagowanie prawidłowych wzorców sportowych wśród trenerów, zawodników i kibiców obydwu klubów.