Piękna piłkarska przygoda w Verl

Napisał Administrator 04.06.2018

Piękną piłkarską przygodę przeżyli podczas minionego weekendu młodzi gracze naszego klubu z rocznika 2008. Podopieczni Piotra i Pawła Sułków wystąpili w bardzo silnie obsadzonym turnieju w niemieckim Verl. Nasz zespół zakończył rywalizację w gronie 24 najlepszych drużyn turnieju!

W zmaganiach wzięło udział ponad 120 zespołów z całej Europy. Nazwa Gwardia Koszalin pojawiła się wśród takich marek jak Manchester City, Benfica Lizbona, FC Koeln, Bayer Leverkusen, Crystal Palace, Everton, Hellas Verona, Schalke 04 Gelsenkirchen, Borussia Dortmund, AC Milan, Hannover 96 czy Borussia Mönchengladbach, Lokomotiw Moskwa, Olympique Marsylia i FC Genoa.

W fazie grupowej młodzi gracze naszego klubu pokonali VfL Schildesche 5:0, SC Wentorf 3:0, zremisowali angielskim Evertonem 2:2 oraz ulegli FC Koeln 1:3.

Dzięki wynikom w pierwszym etapie zmagań, nasza drużyna awansowała do tzw. grupy Champions, czyli najlepszej 40 turnieju! Tu nasz zespół uległ swoim rówieśnikom z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2, ograł Hannover 96 2:0, SC Darmstadt 98 1:0 oraz przegrał z CFC Hertha 06 Berlin 0:4.

Ostatecznie po gorszym bilansie bramkowym w porównaniu z SC Darmstadt 98, młodzi gracze naszego klubu rywalizowali o miejsca 21-24. O tym, jak silny był to turniej, niech świadczy fakt, że rywalami młodych gwardzistów w tej fazie były takie marki jak Borussia Dortmund, Hansa Rostock i Hamburger SV! Pojedynek z zespołem z Dortmundu zakończył się remisem 1:1, z kolei w pozostałych spotkaniach minimalnie lepsi okazali się rywale (0:1).

W Verl zwyciężyli młodzi gracze Borussii Mönchengladbach, po wygranej w finale nad Bayerem Leverkusen.

Miejsce w gronie 24 najlepszych drużyn tak silnie obsadzonego turnieju to z pewnością olbrzymi sukces młodych zawodników naszego klubu. Cieszy, że nazwa Gwardia Koszalin pojawia się w gronie tak wspaniałych klubów, a nasi młodzi gracze przeżywają piękną piłkarską przygodę mogąc rywalizować ze swoimi rówieśnikami z tak wielkich klubów.

Już za dwa tygodnie nasz zespół z rocznika 2008 weźmie udział w turnieju finałowym Champions Trophy Cup U10 w Wiedniu.