Pierwszy mecz sparingowy za nami

Napisał Administrator 22.01.2022

Piłkarze naszego zespołu mają za sobą pierwszy mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań. Na koszalińskim euroboisku nasza drużyna zmierzyła się z trzecioligową Kluczevią Stargard.

Z powodów zawodowych, a także ze względu na problemy z kontuzjami, nasz zespół przystąpił do tego meczu w mocno okrojonym składzie. W dodatku jeszcze w pierwszej połowie boisko z powodu urazu musiał opuścić Wiktor Sawicki.

W pierwszych minutach po indywidualnej akcji groźnie na bramkę rywali strzelał Maksymilian Boczek. W 5. minucie pechowo piłkę do własnej bramki posłał Daniel Wojciechowski. W kolejnych minutach rywale sprawdzali czujność Adriana Hartleba przede wszystkim po strzałach zza pola karnego, a w naszej drużynie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Marka Ufnala strzałem głową próbował zaskoczyć Marcin Dubielewicz.

Na początku drugiej połowy z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Wojciechowski, a nad poprzeczką główkował Daniel Chyła. Swojej szansy szukał również Jakub Kucab. W 65. minucie, po kolejnym precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Wojciechowskiego, na raty piłkę do siatki posłał Mateusz Wróblewski.

W końcówce spotkania nasz zespół nie ustrzegł się dwóch błędów przy wyprowadzaniu piłki, po których dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Kuzio.

Gwardia Koszalin - Kluczevia Stargard 1:3 (0:1)

Skład Gwardii: Hartleb - Maciąg, Wojciechowski, Wróblewski, Kozioł, Czyżyk, Chyła, Pawlak, Kucab, Boczek, Sawicki. Grali również: Hencel - Żelewski, Bazgier, Stankiewicz, Dubielewicz.