Piłkarskie święto w Koszalinie za nami!

Napisał Administrator 25.04.2023

To było prawdziwe piłkarskie święto w Koszalinie! Podczas minionego weekendu na obiektach Gwardii odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Kick Off Cup dla zawodników urodzonych w 2013 roku. Blisko 500 graczy, 30 drużyn z kraju i Europy oraz wielkie emocje i niesamowite wrażenia – tego z pewnością nie brakowało!

Współgospodarzem turnieju były Klub Sportowy Gwardia Koszalin i Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin. Na obiektach Gwardii wystąpiło trzydzieści drużyn z kraju i Europy, w tym tak renomowane kluby jak włoski Juventus, portugalska Benfica Lizbona, belgijskie KRC Genk, niemieckie Viktoria Berlin i SV Babelsberg 03, Football Academy Bournemouth z Wielkiej Brytanii, czy krajowe firmy jak Zagłębie Lubin, Lech Poznań i Arka Gdynia.

Bardzo rzadko zdarza się, byśmy mogli gościć w Koszalinie zawodników tak uznanych marek!

Dwudniowe zmagania dostarczyły ogromnych emocji. Po zwycięstwo w turnieju sięgnął Juventus, wygrywając w finale z Benficą Lizbona. Trzecie miejsce zajął belgijski KRC Genk, przed Lechem Poznań.

W rozgrywkach wzięły udział również m.in. dwa zespoły naszej Akademii. W fazie grupowej Gwardia I rywalizowała m.in. z Juventusem, Chemikiem Bydgoszcz, Zagłębiem Lubin i Football Academy Bournemouth, zajmując w swojej grupie piąte miejsce. Gwardia II na tym etapie zmagań zmierzyła się m.in. z Lechem Poznań, Benficą Lizbona, SV Babelsberg 03, plasując się na dziesiątej pozycji.

Drugiego dnia Gwardia I rywalizowała w grupie 3 o miejsca 13-18, zajmując w sześciozespołowej grupie piąte miejsce (17. w końcowej kolejności). Gwardia II występowała tego dnia w grupie 5, plasując się na czwartej pozycji (28.).

Dla naszych młodych zawodników było to kolejne bezcenne doświadczenie, wielka przygoda i możliwość rywalizacji z silnymi zespołami w turnieju zorganizowanym w Koszalinie!

Organizatorem turnieju była grupa Kick Off Cup, a współgospodarzem Klub Sportowy Gwardia Koszalin oraz Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin.

Głównym sponsorem turnieju był Baltin Hotel & SPA, także firma Soldruk, partnerem – Miasto Koszalin.

Cieszymy się, że ponownie mogliśmy być współgospodarzem tak wspaniałego turnieju! To było prawdziwe piłkarskie święto!

Do zobaczenia!

Ostatnie aktualności