Piorunująca końcówka

Napisał Administrator 30.10.2022

Sporych emocji dostarczył wyjazdowy mecz naszej drużyny z Mechanikiem Bobolice. Po piorunującej końcówce nasz zespół ograł gospodarzy 3:2 (0:1).

Gospodarze objęli prowadzenie po 17. minutach gry. Wówczas po stracie piłki w środku pola przez naszą drużynę, znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Karol Jabłoński, a w pole karne dynamicznie wbiegł Patryk Kozioł, mocnym strzałem posyłając futbolówkę do siatki.

W 73. minucie nasz zespół doprowadził do wyrównania. Marcin Gawron doskonale przerzucił futbolówkę na lewą stronę do Jakuba Karpińskiego, który przyjęciem piłki zgubił obrońcę i mocno dośrodkował na przedpole bramki gospodarzy. Tam pechowo futbolówkę we własnej siatce umieścił Karol Saganowski.

Dwie minuty później Mechanik ponownie objął prowadzenie. W pole karne naszej drużyny wpadł Karol Jabłoński i sprytnym strzałem pokonał Adriana Hartleba.

Mechanik dwukrotnie w tym meczu obejmował prowadzenie, ale ostatnie dwa słowa w tym spotkaniu należały do naszego zespołu. W 87. minucie do wyrównania doprowadził Cezary Zalewski. Gospodarze nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, a po kilkudziesięciu sekundach to nasza drużyna prowadziła.

Tuż po wznowieniu gry futbolówkę przejął Zalewski, odegrał ją do Wiktora Sawickiego, który mocnym strzałem dał naszemu zespołowi komplet punktów!

Skład Gwardii: Hartleb - Walaszczyk, Wojciechowski, Karpiński, Koziński (46. Myśliński), Szygenda (55. Boczek), Bać (46. Sawicki), Chyła (77. Szymański), Gawron, Smykowski, Zalewski.