Pojedynek beniaminków

Napisał Administrator 01.09.2017

W sobotę piłkarze naszego zespołu powalczą o kolejne ligowe punkty. W meczu 7. kolejki II ligi nasi piłkarze zagrają w Krakowie z miejscową Garbarnią.

Będzie to pojedynek dwóch tegorocznych beniaminków drugoligowych rozgrywek. Obie drużyny przystąpią jednak do tego spotkania w zgoła odmiennych nastrojach. Ze względu na brak odpowiedniego obiektu i remont stadionu przy ulicy Fałata, nasi piłkarze wciąż muszą rozgrywać wszystkie pojedynki na boiskach rywali. Po wygranej nad Zniczem Pruszków, w kolejnych tygodniach nasz zespół poniósł pięć kolejnych porażek i zamyka obecnie ligową tabelę.

Garbarnia plasuje się obecnie na siódmej pozycji. W sześciu rozegranych meczach drużyna prowadzona przez Mirosława Hajdę odniosła dwa zwycięstwa, zanotowała jeden remis oraz poniosła trzy porażki. Krakowianie sięgnęli po komplet punktów w spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg (3:1) i przed tygodniem ogrywając wysoko ROW 1964 Rybnik (4:1).

W składzie drużyny z Krakowa znajduje się kilku zawodników z przeszłością w ekstraklasie. Ponad 160 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej ma za sobą doświadczony bramkarz – Marcin Cabaj. W ekstraklasie występowali również Karol Kostrubała (20 meczów w barwach Cracovii Kraków) oraz Marcin Siedlarz (25 meczów i jeden gol w Górniku Zabrze).

Po sześciu rozegranych kolejkach najlepszym strzelcem Garbarnii jest autor dwóch bramek – Ukrainiec Serhij Krykun. Ośmiu zawodników zanotowało do tej pory po jednym trafieniu.

Czy nasi piłkarze przełamią złą passę i sięgną po cenne punkty? Początek sobotniego meczu o godzinie 17.00 na stadionie przy ulicy Rydlówka 23 w Krakowie.