Pojedynek z legendą. Gramy z ŁKS Łódź

Napisał Administrator 04.08.2017

W sobotę nasi piłkarze rozegrają kolejne spotkanie o drugoligowe punkty. Podopieczni Tadeusza Żakiety zmierzą się w Łodzi z jedną z legend polskiej piłki nożnej – Łódzkim Klubem Sportowym.

 

Jest to rywal, którego historii nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jedna z klubowych legend polskiego futbolu, zajmująca szóste miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy, tuż za Legią Warszawa, Wisłą Kraków, Ruchem Chorzów, Górnikiem Zabrze oraz Lechem Poznań. Klub z Łodzi rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej ponad 65 sezonów, ostatni raz występując w niej w sezonie 2011/12. Warto dodać, że ŁKS należał do grona założycieli Ligi Polskiej w 1927 roku.

W przeszłości barwy tego klubu reprezentowali m.in. Jan Tomaszewski, Stanisław Terlecki, Jacek Ziober, Tomasz Wieszczycki, Tomasz Kłos, Marek Saganowski czy wychowanek naszego klubu – Mirosław Trzeciak, który w 1997 roku sięgnął w barwach łódzkiego klubu po koronę króla strzelców, a rok później wraz z kolegami wywalczył mistrzostwo kraju.

Mirosław Trzeciak to nie jedyna postać łącząca oba kluby. Piłkarzem ŁKS był również znakomity szkoleniowiec naszego zespołu z lat siedemdziesiątych – Henryk „Burza” Szczepański.

Tyle o historii. W ostatnich latach łódzki klub systematycznie odbudowuje swoją pozycję w polskim futbolu. W 2013 roku z powodu problemów finansowych ŁKS musiał wycofać się z rozgrywek pierwszej ligi, wobec czego kolejny sezon rozpoczął od występów w czwartej lidze. Tegoroczny awans do drugiej ligi jest tylko kolejnym krokiem w kierunku gry w najwyższych klasach rozgrywkowych w naszym kraju. W Łodzi nie ukrywają pierwszoligowych aspiracji. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Robaszka należy do grona faworytów do walki o awans na zaplecze ekstraklasy.

Latem zawodnikami ŁKS zostali mający za sobą grę w ekstraklasie – Filip Burkhardt (w przeszłości m.in. Amica Wronki, Arka Gdynia, Wisła Płock czy Górnik Łęczna) oraz Krystian Pieczara. Nową twarzą w łódzkim zespole jest także m.in. czołowy strzelec grupy drugiej III ligi z poprzedniego sezonu w barwach Elany Toruń – Łukasz Zagdański.

ŁKS rozpoczął sezon od bezbramkowego remisu z ROW 1964 Rybnik. Spotkanie z wysokości trybun obserwowało blisko 5 tysięcy kibiców!

Z pewnością naszych piłkarzy czeka bardzo trudne zadanie, ale właśnie za sprawą takich meczów pisze się wspaniałe wspomnienia z piłkarskiej przygody oraz dopisuje kolejne fragmenty klubowej historii.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00 na stadionie przy al. Unii Lubelskiej w Łodzi.

fot. Radosław Jóźwiak