Porażka w Elblągu

Napisał Administrator 14.08.2017

Piłkarze naszego zespołu doznali drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach drugiej ligi. Nasza drużyna uległa w Elblągu miejscowej Olimpii 0:2.

W pierwszych minutach spotkania więcej z gry mieli gospodarze. Dwie próby Damiana Szuprytowskiego zostały zablokowane przez defensorów naszego zespołu, z kolei po strzale z rzutu wolnego Filipa Kop-Ostrowskiego futbolówkę z trudem odbił Adrian Hartleb.

Z czasem nasz zespół zaczął poczynać sobie na murawie coraz śmielej, a pierwszymi oznakami lepszej gry naszej drużyny były niecelne strzały Wojciecha Zyski i Junpeia Shinmury. W 30. minucie wzdłuż linii końcowej w pole karne gospodarzy przedarł się Radosław Mikołajczak i wycofał futbolówkę do ustawionego na granicy „szesnastki” Wojciecha Zyski. Pomocnik naszej drużyny ograł jeszcze obrońcę, lecz uderzył wprost w bramkarza Olimpii.

Tuż przed przerwą Wojciech Zyska wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż linii pola bramkowego do nadbiegającego Przemysława Brzeziańskiego. Napastnikowi naszego zespołu nie udało się jednak posłać piłki do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej okazji „Brzeziana”, lecz rezultat wciąż pozostał bez zmian. W odpowiedzi na bramkę naszej drużyny niecelnie strzelał Anton Kołosow. W 59. minucie defensywa naszego zespołu zostawiła gospodarzom zbyt wiele miejsca, a mocnym strzałem piłkę do siatki posłał Radosław Stępień. W 75. minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie miejscowych, pewnie trafiając z bliskiej odległości.

Nasi piłkarze dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, lecz strzały Pawła Łysiaka, Przemysława Brzeziańskiego czy Adriana Kwiatkowskiego nie sprawiły większych problemów bramkarzowi Olimpii, bądź były niecelne.

Gwardia: Hartleb – Januszkiewicz, Wojciechowski, Stańczyk, Maciąg – Karbowiak (69. Szabat), Shinmura, Zyska (72. Łysiak), Mikołajczak (66. Przyborowski), Kwiatkowski (85. Majtyka) - Brzeziański