Porażka na inaugurację

Napisał Administrator 01.08.2020

Od porażki rozpoczęli ligowe zmagania w sezonie 2020/21 piłkarze naszego zespołu. Mimo ambitnej postawy, nasza drużyna uległa na swoim boisku faworyzowanej Raduni Stężyca 0:1.

Goście należą w tym sezonie do zdecydowanych faworytów rozgrywek w grupie 2 trzeciej ligi, lecz nasi piłkarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Choć klarownych sytuacji do strzelenia gola w tym spotkaniu brakowało, to z pewnością kibice w Koszalinie byli świadkami meczu pełnego walki, boiskowych spięć i emocji.

O losach meczu zadecydowała akcja z 38. minuty, gdy Jakub Letniowski znakomitym przyjęciem zgubił obrońcę, a następnie doskonale uderzył zza linii pola karnego. Chwilę później w dogodnej sytuacji futbolówki nie zdołał sięgnąć Dawid Retlewski.

Drugą połowę nasz zespół rozpoczął z animuszem, próbując odrobić straty, jednak sytuacji bramkowych brakowało. Od 77. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce, lecz rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Skład Gwardii: Hartleb - Walaszczyk, Wojciechowski, Czyżewski, Pytlewski (80. Rybacki), Szygenda (70. Chać), Chyła, Bać (78. Krauze), Kopacz (70. Ziemann), Grela, Sulima (33. Gross).