Porażka na początek ligowej wiosny

Napisał Administrator 09.03.2019

Od porażki rozpoczęli wiosenne zmagania o ligowe punkty piłkarze naszego zespołu. Nasza drużyna uległa na swoim boisku Raduni Stężyca 1:2.

Nasz zespół przystąpił do tego spotkania bez kontuzjowanych Daniela Wojciechowskiego i Pawła Bednarskiego, z czterema młodzieżowcami w podstawowym składzie oraz kolejnymi sześcioma na ławce rezerwowych.

Pojedynek nie obfitował w strzeleckie sytuacje. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, a nasza drużyna skupiła się na uważnej grze na własnej połowie boiska i szukała swoich okazji w szybkich kontrach. Na początku spotkania po indywidualnej akcji groźnie strzelał Dominik Drzewiecki, lecz między słupkami z trudem interweniował Kacper Tułowiecki.

W 30. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Artur Formela, a z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Dawid Klawikowski.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W naszym zespole bliski doprowadzenia do remisu był Michał Szubert, po którego strzale futbolówka powędrowała minimalnie nad poprzeczką. W 77. minucie "Szubi" był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. "Jedenastkę" na gola zamienił Sebastian Ginter.

W końcówce spotkania nasza drużyna nie ustrzegła się niestety błędu, po którym goście zdobyli zwycięską bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Radosław Stępień.

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Czyżewski, Stańczyk, Gołojuch, Szubert, Piotrowski, Szczypek (58. Szygenda), Ginter (80. Wasilewski), Karbowiak, Drzewiecki (65. Cybula).