Porażka na zakończenie ligowego roku

Napisał Administrator 26.11.2017

W meczu 19. kolejki rozgrywek drugiej ligi, nasz zespół uległ na swoim boisku wiceliderowi zmagań - ŁKS Łódź 0:1.

W pierwszej części spotkania więcej z gry miała nasza drużyna. Sygnał do śmielszych ataków niecelnym strzałem z dystansu dał Norbert Dondera. Po kilku chwilach w dogodnej sytuacji znalazł się Przemysław Brzeziański, lecz napastnik naszego zespołu mocno chybił.

W znakomitych sytuacjach znaleźli się również Patryk Baranowski, Kamil Poźniak i Adrian Kwiatkowski, jednak żadnemu z graczy naszej drużyny nie udało się posłał futbolówki do siatki.

Druga część rozpoczęła się od dwóch strzałów w kierunku bramki strzeżonej przez Adriana Hartleba. W odpowiedzi z rzutu wolnego groźnie strzelał Kamil Poźniak. W 75. minucie po problematycznym rzucie wolnym, piłka spadła pod nogi wprowadzonego na murawę kilka chwil wcześniej - Jewhena Radionowa, który pewnym strzałem posłał ją do siatki.

Odpowiedź naszej drużyny mogła być natychmiastowa, lecz po strzale Michała Szuberta gości od straty gola uratował słupek. Swojej szansy szukał również Aleksander Januszkiewicz, jednak futbolówka minęła światło bramki.

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg - Kwiatkowski, Shinmura (82. Przyborowski), Sopel (82. Majtyka), Poźniak, Mikołajczak (60. Szubert) - Brzeziański (70. Januszkiewicz).