Porażka w Gdyni

Napisał Administrator 17.03.2019

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie naszej drużyny z Bałtykiem Gdynia. Nasz zespół uległ w Trójmieście 1:3.

Nasza drużyna przystąpiła do tego meczu osłabiona brakiem zmagających się z urazami Daniela Wojciechowskiego, Pawła Bednarskiego oraz Michała Szuberta. W podstawowym składzie zobaczyliśmy pięciu zawodników urodzonych w 2000 i 2001 roku.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli gospodarze, jednak przez znaczną część pierwszej połowy miejscowi nie potrafili znaleźć sposobu na strzegącego bramki naszej drużyny Macieja Dulewicza. W ostatnich pięciu minutach tej części gdynianie za sprawą Filipa Sobieckiego i Michała Marczaka, dwukrotnie trafili jednak do siatki i zeszli na przerwę w komfortowej sytuacji.

Po zmianie stron nasz zespół szukał swojej szansy do strzelenia kontaktowego gola. W 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki posłał Sebastian Ginter. Strzelona bramka dodała naszej drużynie wiary na wywiezienie z Gdyni korzystnego rezultatu. Groźne strzelał Gabriel Szygenda, a w innych sytuacjach brakowało lepszej dokładności ostatniego podania.

W końcówce nasza drużyna ponownie dała się jednak zaskoczyć Filipowi Sobieckiemu i ostatecznie to gdynianie cieszyli się z kompletu punktów.

Skład Gwardii: Dulewicz - Dondera (62. Szwak), Stańczyk, Czyżewski, Gołojuch, Piotrowski, Szygenda, Ginter (80. Szczypek), Karbowiak, Bachleda (44. Cybula), Drzewiecki.