Porażka w Goleniowie

Napisał Administrator 16.06.2022

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie naszej drużyny z Iną Goleniów.

Gospodarze objęli prowadzenie po szesnastu minutach gry. Z rzutu wolnego uderzył Damian Banachewicz, a piłka odbijajac się jeszcze od jednego z graczy naszej drużyny, minęła interweniującego Adriana Hartleba i wylądowała w siatce. W 32. minucie nasz zespół doprowadził do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Miłosz Kozioł, Adrian Henger zdołał odbić jeszcze strzał Daniela Wojciechowskiego, ale skuteczną dobitką popisał się Wiktor Sawicki.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli miejscowych. W 55. minucie w zamieszaniu przed bramką naszej drużyny dobrze odnalazł się Michał Jarząbek i precyzyjnym strzałem ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po kilkudziesięciu sekundach ten sam zawodnik mocnym strzałem wykończył szybką kontrę miejscowych i przewaga Iny wzrosła do dwóch goli.

Kilka chwil później przed szansą stanął Wiktor Sawicki, jednak udanie interweniował Henger. W 63. minucie w pole karne gospodarzy wbiegł Jakub Kucab i strzałem w kierunku dalszego słupka zdobył kontaktową bramkę. Dla młodego zawodnika naszej drużyny jest to pierwsze trafienie w oficjalnym meczu pierwszego zespołu.

W kolejnych minutach nasz zespół wykonywał wiele stałych fragmentów gry, lecz za wyjątkiem jednej sytuacji, gdy gospodarze wybijali futbolówkę z linii bramkowej, raczej nie przyniosły one poważniejszego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez pewnie spisującego się Adriana Hengera.

W samej końcówce meczu miejscowi wyprowadzili jeszcze dwie bardzo groźne kontry, lecz po jednej z nich udanie interweniował Adrian Hartleb, a chwilę później jeden z graczy gospodarzy w dogodnej sytuacji zamiast oddać strzał, próbował minąć bramkarza naszej drużyny, zbyt mocno wypuszczając sobie futbolówkę.

Nasza drużyna zakończyła tym samym serię dziesięciu meczów bez porażki.

Ina Goleniów - Gwardia Koszalin 3:2 (1:1)

Skład Gwardii: Hartleb - Wojciechowski, Czyżewski (46. Wróblewski), Maciąg, Walaszczyk (77. Stankiewicz), Kozioł, Chyła, Pawlak (46. Żelewski), Myśliński, Boczek (55. Kucab), Sawicki (90. Zalewski).