Porażka w Świnoujściu

Napisał Administrator 17.09.2022

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie naszej drużyny z Flotą Świnoujście. Nasz zespół uległ liderowi zmagań 0:3 (0:2).

Mecz ułożył się po myśli gospodarzy. Już w piątej minucie arbiter dopatrzył się zagrania piłki ręką u jednego z zawodników naszej drużyny i podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Damian Staniszewski.

Kwadrans później po mocnym wrzuceniu piłki z autu przez Daniela Wojciechowskiego, pojedynek w powietrzu wygrał Marcin Gawron, jednak strzał głową pomocnika naszego zespołu z trudem odbił Daniel Kusztan. W 24. minucie prostopadłym podaniem uruchomiony został Kostiantyn Karaman i w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę do siatki.

W kolejnych minutach nasza drużyna szukała swoich szans do strzelenia kontaktowej bramki, jednak w decydujących momentach brakowało ostatniego podania. Po drugiej stronie boiska groźnie strzelał Krystian Peda.

Druga połowa również rozpoczęła się po myśli drużyny ze Świnoujścia. W 54. minucie do daleko zagranej piłki dopadł Karaman i sprytnym strzałem nad wychodzącym z bramki Adrianem Hartlebem dał gospodarzom trzeciego gola.

Jeszcze w końcowych minutach miejscowi próbowali podwyższyć swoje prowadzenie, jednak między słupkami udanie interweniował Adrian Hartleb.

Skład Gwardii: Hartleb – Walaszczyk, Wojciechowski, Bać (68. Karpiński), Koziński (75. Wróblewski), Smykowski (82. Ryczowski), Myśliński (66. Sawicki), Chyła, Gawron, Burski (46. Pawlak), Szygenda (86. Boczek).