Porażka w Wałczu

Napisał Administrator 29.04.2023

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie naszej drużyny z Orłem Wałcz. Gospodarze zwyciężyli 2:1 (1:0).

W pierwszych minutach meczu swoich szans szukał Dawid Cempa, ponadto z rzutu wolnego groźnie strzelał również Michał Masłowski. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Huberta Górki. W 37. minucie nasz zespół od straty gola uratowała poprzeczka. Dwie minuty później piłka po strzale Konrada Trzmiela odbiła się od słupka, a z bliskiej odległości skutecznie dobijał Wojciech Suślik.

Po zmianie stron nasza drużyna szukała swoich okazji do wyrównania, lecz próby zawodników naszego zespołu były mocno niecelne, bądź były blokowane przez ofiarnie grających graczy gospodarzy. W 72. minucie po strzale Michała Masłowskiego futbolówka odbiła się od poprzeczki. Akcja błyskawicznie przeniosła się na drugą stronę boiska i po błędzie defensywy naszej drużyny, niecodzienną bramkę mógł strzelić Hubert Górka, ale piłka trafiła w słupek.

W 79. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Gawron, a głową do wyrównania doprowadził Piotr Pierzchała. Trzy minuty później miejscowi ponownie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka. Po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Patryk Kowalczuk.

Skład Gwardii: Pasterczyk - Walaszczyk, Wojciechowski (46. Bać), Pierzchała, Tapia (69. Milanowski), Piotrowski (46. Chromiński), Szygenda (46. Maćkowski), Masłowski, Gawron, Smykowski, Cempa.