Porażka z Gryfem

Napisał Administrator 13.05.2018

Porażką zakończyło się ligowe spotkanie naszego zespołu przeciwko Gryfowi Wejherowo.

W pierwszych minutach spotkania więcej z gry mieli przyjezdni. W polu karnym naszej drużyny kilkakrotnie doszło do groźnych spięć, lecz poważniejszego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Adriana Hartleba. Nasz zespół rzadziej zagrażał bramce gości, jednak gdy już to uczynił, po doskonałym podaniu z głębi pola, w sytuacji sam na sam z bramkarzem niecelnie uderzył Adrian Kwiatkowski.

W końcówce tej odsłony w znakomitych sytuacjach mogli znaleźć się Przemysław Brzeziański i Norbert Dondera, lecz obrońcy Gryfa w porę zażegnywali niebezpieczeństwo pod własną bramką.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. W dalszym ciagu klarownych sytuacji strzeleckich z obu stron wyraźnie brakowało. Choć po przerwie to nasz zespół częściej przebywał na połowie rywali, to po szybkich kontrach groźniejsi byli podopieczni Tomasza Kotwicy. Najpierw pojedynek sam na sam z Adrianem Hartlebem przegrał Paweł Brzuzy, a kilka chwil później piłkę z linii bramkowej wybił Patryk Baranowski.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 77. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Kołca, jeden z graczy Gryfa zgrał futbolówkę w kierunku Jana Sobocińskiego, a interweniujący Rafał Majtyka pechowo posłał ją do własnej siatki. W końcówce prowadzenie wejherowian mógł podwyższyć Paweł Wojowski, lecz naszą drużyną od straty gola uratował słupek.

Wobec wygranej w innym niedzielnym meczu Stali Stalowa Wola nad Legionovią Legionowo, nasz zespół stracił już niestety szanse na utrzymanie w gronie drugoligowców.

Gwardia Koszalin - Gryf Wejherowo 0:1 (0:0)

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Baranowski, Majtyka, Kwiatkowski (80. Karbowiak), Shinmura, Przyborowski (65. Poźniak), Ziętarski (78. Szubert), Setla (65. Mikołajczak), Brzeziański.