Porażka z Jarotą

Napisał Administrator 14.03.2021

Niestety nie udało się naszym piłkarzom sięgnąć po drugie w tym roku ligowe zwycięstwo. Nasz zespół uległ na wyjeździe Jarocie Jarocin 1:2.

Szczególnie pierwsza część spotkania rozgrywana była w trudnych warunkach atmosferycznych, przy porywistym wietrze i mocno padającym deszczu. To z pewnością nie ułatwiało zadania zawodnikom obu drużyn.

W pierwszych minutach meczu w dogodnej sytuacji znalazł się Adam Gross, lecz piłka po strzale napastnika naszego zespołu minęła światło bramki. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska przed szansą stanął najlepszy strzelec ligowych rozgrywek - Krzysztof Bartoszak, jednak rezultat wciąż pozostawał bez zmian.

W 25. minucie po znakomitym podaniu z głębi pola Daniela Chyły, w obrębie szesnastki faulowany był Jeremiasz Grela i arbiter podyktował rzut karny. Z wapna pewnie uderzył Daniel Chyła i nasz zespół objął prowadzenie.

Po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze. W 56. minucie po szybkiej akcji, mocnym strzałem do remisu doprowadził Marcin Konopka. Chwilę wcześniej w dobrej sytuacji znalazł się Jeremiasz Grela, lecz strzał pomocnika naszej drużyny został zablokowany przez jednego z obrońców.

W 78. minucie dwójkową akcję Damian Pawlak - Krzysztof Bartoszak, pewnym strzałem z bliskiej odległości wykończył pierwszy z wymienionych i miejscowi objęli prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka. Chwilę później, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Aleks Silski i nasz zespół kończył spotkanie ze stratą jednego zawodnika.

Skład Gwardii: Skoczyk - Maciąg, Wojciechowski, Silski, Bachleda, Szygenda, Chyła, Hendryk, Szukiełowicz, Grela (66. Boczek), Gross (73. Zalewski).