Porażka z liderem

Napisał Administrator 31.08.2019

Mimo ambitnej postawy, naszemu zespołowi nie udało się sprawić niespodzianki i ograć na swoim boisku lidera rozgrywek. Nasza drużyna uległa KKS 1925 Kalisz 0:2.

Mecz poprzedziła minuty ciszy pamięci zmarłego Andrzeja Wojsznarowicza, wieloletniego pracownika obiektów Gwardii przy ulicy Fałata 34.

W pierwszych minutach spotkania nasz zespół próbował zaskoczyć rywali grą wysokim pressingiem, wobec czego ta część meczu rozgrywana była w szybkim tempie. Stroną przeważającą byli goście, jednak nasza drużyna również szukała swoich okazji do strzelenia gola. Na bramkę zespołu z Kalisza groźnie strzelali Maciej Bachleda i Sebastian Ginter.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 33. minucie spotkania. Wówczas piłkę do siatki posłał Daniel Kamiński. Pięć minut później podopieczni Ryszarda Wieczorka podwyższyli rezultat. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Mączyński.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Goście szukali swoich szans do podwyższenia prowadzenia, z kolei nasz zespół dążył do zdobycia kontaktowej bramki. Najpierw bramkarza przyjezdnych strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć Keisuke Naka, a w samej końcówce groźnie strzelał Sebastian Ginter. Józef Burta zdołał odbić futbolówkę, a dobitka Damiana Miętka została zablokowana przez jednego z obrońców.

Skład Gwardii: Hartleb - Kurs (80. Chać), Wojciechowski, Silski, Maciąg, Szygenda (46. Naka), Piotrowski, Ginter, Hendryk, Maciej Bachleda (35. Mateusz Bachleda), Krauze (75. Miętek).