Porażka z Sokołem

Napisał Administrator 08.09.2018

Trzeciej z rzędu ligowej porażki doznali piłkarze naszego zespołu. Nasza drużyna uległa na swoim boisku Sokołowi Kleczew 1:2.

Choć jako pierwszy groźny strzał w kierunku bramki naszej drużyny oddał Jakub Antosik, to w kolejnych minutach znacznie więcej sytuacji do zdobycia gola stworzył sobie nasz zespół. Najpierw sprytnym strzałem bramkarza rywali próbował zaskoczyć Dominik Drzewiecki. Po chwili ten sam zawodnik oddał groźny strzał głową, a następnie znajdując się w dogodnej sytuacji stracił równowagę i z bliskiej odległości nie trafił w futbolówkę.

Swoich szans szukali również Krzysztof Bułka, Sebastian Ginter i Norbert Dondera. W 18. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową piłkę do siatki posłał 18-letni Aleks Silski, dla którego było to pierwsze trafienie w meczu o ligowe punkty.

W końcówce pierwszej połowy nasz zespół mocno spuścił z tonu, co skrzętnie wykorzystali goście, strzelając wyrównującą bramkę. W 40. minucie po przypadkowym zagraniu futbolówkę przejął Jakub Antosik i mocnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Uskrzydleni golem strzelonym do szatni przyjezdni od początku drugiej części szukali swoich okazji do objęcia prowadzenia. W 58. minucie kolejna wybita przez nasz zespół piłka szybko wróciła w okolice pola karnego naszej drużyny, a głową na listę strzelców wpisał się Tomasz Koziorowski.

Kilka chwil później błyskawicznie do wyrównania mógł doprowadzić Daniel Gałach, lecz pomocnik naszego zespołu z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarza gości.

Nasz zespół zagrażał bramce przyjezdnych przede wszystkim po znakomitych dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry w wykonaniu Krzystofa Bułki, jednak żadne z nich nie zostało zamienione na gola.

Po drugiej stronie boiska goście skrzętnie wykorzystywali kolejne straty naszej drużyny w środku pola, wyprowadzając bardzo groźne kontry. Po jednej z nich tuż przed polem karnym faulowany był Jakub Antosik, a po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Silski, Maciąg, Karbowiak, Piotrowski (68. Szygenda), Ginter (60. Gałach), Przyborowski, Bułka, Drzewiecki.