Prezes klubu gościem programu w TV MAX

Napisał Administrator 25.07.2022

Gościem jednego z ostatnich wydań programu "Studio lato" w TV MAX był prezes naszego klubu, Jarosław Burzak.

Podczas programu rozmawiano o potrzebie budowy w Koszalinie boiska ze sztuczną nawierzchnią i nowoczesnego stadionu piłkarskiego. Poruszono również kwestię przygotowań naszego zespołu do nowego sezonu i reakcji sędziów, zawodników drużyn przeciwnych czy rodziców na stan obiektu przy ulicy Fałata.

- Jest to suma nieszczęść, która nas spotyka, dlatego czekamy na konkretne działania, które poprawiłyby funkcjonowanie i dały szansę na rozwój piłki nożnej w Koszalinie. Tego nie da się zrobić bez odpowiedniej infrastruktury - mówił prezes naszego klubu.

- Wierzymy w dalszym ciągu, że budowa euroboiska dojdzie do skutku. Mamy deklarację ze strony prezydenta miasta, że złoży kolejny wniosek o dofinansowanie i będzie o to boisko walczył - mówił również Jarosław Burzak.
 
Warto wspomnieć, że klub to blisko 450 zawodników - 400 młodych graczy trenujących w grupach młodzieżowych i dziecięcych oraz zespół seniorów.
 
- Nie można przedkładać idei budowy stadionu do klasy rozgrywkowej, w której obecnie drużyna występuje. By robić sport na wyższym poziomie trzeba mieć ku temu warunki. Szkoda, że jako miasto nie skorzystaliśmy z awansu na poziom centralny w 2017 roku i nie poczyniliśmy odpowiednich kroków w kierunku poprawy warunków - podkreślił prezes naszego klubu.
 
- Projekt stadion w Koszalinie jest niezwykle istotny nie tyle dla Gwardii, co dla całego miasta i rozwoju piłki nożnej w mieście - zakończył sternik naszego klubu.
 
Zapraszamy do oglądania całości programu.