Remis na inaugurację

Napisał Administrator 09.08.2022

Piłkarze naszego zespołu na inaugurację nowego sezonu zremisowali na wyjeździe z Raselem Dygowo 1:1.

W pierwszej połowie meczu sytuacji do strzelenia gola wyraźnie brakowało. Szczelna, niska ustawiona defensywa gospodarzy na niewiele pozwalała naszym zawodnikom w ofensywie. Na uwagę zasługiwała próba Daniela Chyły, po której pewnie interweniował bramkarz Rasela. W 27. minucie z powodu groźnie wyglądającej kontuzji boisko musiał opuścić Mateusz Myśliński.

Najwięcej emocji przyniósł doliczony czas gry pierwszej odsłony. Najpierw w drugiej dodatkowej minucie znakomitym podaniem z głębi pola uruchomiony został Fabian Walaszczyk, który wpadł w pole karne i po ograniu bramkarza posłał futbolówkę do siatki. Chwilę później gospodarze wywalczyli rzut wolny, po którym na przedpolu bramki naszej drużyny doszło do sporego zamieszania, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Włodarczyk.

Druga połowa rozpoczęła się od sytuacji Roberta Kozińskiego, jednak udanie interweniował Dawid Szymański, a dobitka Kornela Ryczowskiego została zablokowana przez jednego z defensorów Rasela. Strzałów zza pola karnego próbowali Bać, Chyła, Burski oraz Boczek. W ostatnich sekundach głową strzelał Cezary Zalewski, jednak futbolówka powędrowała nad poprzeczką.

Skład Gwardii: Hencel - Wojciechowski, Wróblewski, Karpiński, Walaszczyk (73. Boczek), Chyła, Myśliński (27. Bać), Szymański, Ryczowski (63. Burski), Koziński (80. Palkowski), Sawicki (73. Zalewski).