Remis z Flotą

Napisał Administrator 01.09.2021

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie dwóch czołowych drużyn rozgrywek Kipsta IV ligi ZZPN.

Do meczu z Flotą Świnoujście nasz zespół przystąpił w mocno okrojonym składzie. Ze względów zawodowych oraz zdrowotnych w naszej drużynie zabrakło Adriana Hartleba, Daniela Wojciechowskiego, Bartosza Maciąga, Fabiana Walaszczyka i Mateusza Bachledy.

Dość powiedzieć, że w meczowej osiemnastce znalazło się aż trzynastu zawodników w wieku młodzieżowca, a w wyjściowym składzie po raz pierwszy pojawił się urodzony w 2004 roku – Mateusz Czyżyk, który w zespole seniorskim zadebiutował w piątkowym meczu z Darłovią Darłowo.

Warto podkreślić, że funkcję kapitana drużyny w spotkaniu z Flotą pełnił Jakub Czyżewski.

Pierwsza część pojedynku nie obfitowała w sytuacje do strzelenia gola. Najdogodniejszą stworzyli sobie goście, lecz Dmytro Szewczuk uderzył niecelnie.

Po zmianie stron wiele zagrożenia pod bramką naszej drużyny stwarzały dośrodkowania ze stałych fragmentów gry i brylujący w powietrzu Michał Stasiak, lecz między słupkami udanie interweniował Jakub Hencel, bądź futbolówka mijała światło bramki.

Po jednym z dośrodkowań i starciu z jednym z rywali urazu głowy doznał Cezary Zalewski, lecz po opatrzeniu przez fizjoterapeutę napastnik naszej drużyny wrócił na murawę.

W ostatnich minutach nasz zespół stworzył sobie najlepszą w tym meczu okazję do strzelenia gola. W polu karnym obrońcami Floty „zakręcił” Mateusz Myśliński, jednak gości od straty gola uratował słupek.

Warto dodać, że w końcówce spotkania na boisku pojawił się urodzony w 2004 roku – Patryk Palkowski, dla którego był to debiut w zespole seniorskim naszego klubu.

Skład Gwardii: Hencel – Wróblewski (88. Palkowski), Czyżewski, Pytlewski, Czyżyk (75. Lisiak), Kozioł, Pawlak, Chyła, Myśliński, Zalewski, Sawicki (70. Dubielewicz).